ARISTOTE. De Caelo Libri IIII. Ioachimo Perionio... - Lot 83 - Hôtel des ventes d'Évreux

Lot 83
Estimation :
500 - 700 EUR
ARISTOTE. De Caelo Libri IIII. Ioachimo Perionio interprete ; per Nicolaum Grouchium correcti & emendati. Paris, Gabriel Buon, 1577. 62 ff. Relié à la suite: - Liber de Mundo, ad Alexandrum Macedoniae Regem. Gulielmo Budaeo interprete. Paris, Jacques du Puys, 1577. 16 ff. - De Ortu & Interitu libri duo. Ioachimo Perionio interprete ; per Nicolaum Grouchium correcti & emendati. Paris, Thomas Brumen, 1577. (1), 36 ff. - De Animo, libri III. Ioachimo Perionio interprete ; per Nicolaum Grouchium correcti & emendati. Paris, Jacques du Puys, 1577. 48 ff. - Meteologicorum libri quatuor. Ioachimo Perionio interprete ; per Nicolaum Grouchium correcti & emendati. Paris, Jacques du Puys, 1577. 70 ff. - Libelli, qui Parua naturalia vulgo apellantur. Ioachimo Perionio interprete ; per Nicolaum Grouchium correcti & emendati. Paris, Jacques du Puys, 1577. 72, (1) ff. (avertissement d'Arnoldus Massius). Veau ép., dos à nerfs orné refait (étiquettes de bibliothèque XIXe s.), filet doré et grand motif central doré sur les plats. Coiffe sup. endommagée, coins et coupes émoussés avec manques de cuir. Sinon bel exemplaire à belles marges dans sa reliure d'époque.